DLA CIEBIE

Co to znaczy być w kontakcie z samym sobą? Dlaczego to jest ważne?

Bo gdy masz kontakt z sobą i postępujesz zgodnie z tym co chcesz, a czego nie chcesz, to wówczas potrafisz żyć pełnią życia.
Być w kontakcie z sobą samym, to być w kontakcie ze Twymi własnymi emocjami i rozumienie ich; to również bycie uważnym na siebie – na to co się czujesz, na to co się myślisz, na to co mówi do Ciebie Twoje ciało – to również dbanie o siebie.

To od tego jak uważny jesteś na siebie zależy również to, jak układają Ci się relacje z innymi. Uważność na samego siebie, pociąga za sobą zwiększenie uważności na drugiego człowieka.
Gdy znasz siebie coraz lepiej, wówczas zaczynasz akceptować i rozumieć różnorodność sytuacji, które napotykasz w swoim życiu. Akceptacja i rozumienie siebie, zwiększa poczucie Twej własnej wartości i szacunku do siebie.

 • Ktoś inny może być dla Ciebie naprawdę ważny wówczas, gdy sam jesteś dla siebie ważny. Kiedy szanujesz siebie, wtedy również masz adekwatne poczucie własnej wartości i jesteś asertywny.
 • Gdy masz świadomość własnych potrzeb i wiesz czego chcesz, możesz sięgać po ich zaspakajanie.
 • Gdy masz świadomość tego czego nie chcesz, możesz zacząć mówić stop.
 • Gdy zdajesz sobie sprawę z uczuć jakie wywołują w Tobie określone sytuacje, możesz na nie odpowiadać pozostając w zgodzie z nimi
  – dokonujesz wyboru czy chcesz
  ich czy też nie w nich uczestniczyć.
 • Nie musisz niczego robić
  wbrew sobie.
 • Gdy dokładnie wiesz, co my-
  ślisz, co czujesz możesz na-
  uczyć się kierować swoimi
  emocjami i radzić sobie
  z nimi w sposób satysfa-
  kcjonujący i konstruktywny.

 


 

design: REPUBLICA NOVA · code & cms: WROGROUP